نشا

مراحل تغذیه نشا

تغذیه نشا

نشا ریشه توپی یک کشت هیدروپونیک(بدون خاک) است و هیچ نوع ماده غذایی را از طریق بستر کشت دریافت نمی کند. بنابراین برنامه غذایی برای این کشت بسیار حساس و مهم است و جهت داشتن یک نشا با کیفیت باید دقیق و با دانش کافی در تغذیه عمل نمود. در تمامی مراحل تغذیه باید از ریزمغذی ها و درشت مغذی ها و عناصر میانی غفلت نکرد. تمام مواد مغذی را بصورت محلول در آب آبیاری یا کلات یا منبعی استفاده می کنیم. توجه داشته باشید که عدم دقت در نحوه تغذیه ی نشا میتواند موجب خسارات بسیاری شوند. به عنوان مثال زیاده روی در مصرف ازت باعث افزایش رشد بی رویه ی نشا می شود. به علاوه، مصرف زیاد این عنصر موجب کاهش مقاومت گیاهچه در برابر قارچ می گردد. از سوی دیگر،استفاده از میزان دقیق و صحیح عنصری مانند فسفید پتاسیم موجب افزای  مقاومت گیاه در برابر قارچ می گرد. تغذیه نشا شامل سه تا چهار دوره می گردد. نکته ی قابل توجه این است که در هر دوره ی تغذیه باید از تمام عناصر به نسبتهای متفاوت استفاده کنیم. اگر در هریک از مراحل تغذیه ی نشا یکی از عناصر حذف گردند طبق قانون بشکه(در تغذیه ی نشا باید تا حد ممکن به اصل بشکه توجه داشته باشید)، کمبود یک عنصر موجب می شود کمبود سایر عناصر در نشا مشهود گردد و درنهایت موجب بی کیفیت شدن نشا می شود. بطور کلی در امر تغذیه ی نشا برای جلوگیری از کمبود مواد غذایی در نشا، محلول پاشی ریز مغذی ها بصورت هفتگی باید اجرا شوند. نشا برای رشد به تمام این مواد مغذی نیاز دارد. در صورت رعایت تمام نکات یک نشا با سبزینگی عالی و ریشه و ساقه ی ضخیم خواهیم داشت. محلول پاشی هفتگی میتواند بصورت ترکیب عنصر در آب آبیاری و یا بصورت کلات استفاده گردد.

مراحل تغذیه ی نشا

مرحله اول: درست از لحظه ی بذر ریزی نشا تا پیش از جوانه زنی

از ابتدا تا انتهای این مرحله باید از هیومیک اسید ها استفاده شود. در دوره ی ده روزه ی اول جهت افزایش رشد گیاه ازفسفر و ازت به نسبت بیشتری نسبت به سایر عناصر استفاده می کنیم. آهن به دلیل موثر بودن در تشکیل کلروفیل یک عنصر لازم در این مرحله است، زیرا روی رشد و سبزینگی گیاه تاثیر میگذارد.

مرحله دوم: از لحظه شروع جوانه زنی اولین بذر تا زمانی که کل بذرهای کاشته شده جوانه بزند.

در این مرحله باید روی تقویت ریشه تمرکز کنیم. برای این منظور درصد فسفر در ترکیب استفاده شده بیشتر باشد. به علاوه کودهای محرک ریشه مانند روت و بیورادیکانت و … نیز می توانند مفید واقع شوند.
توجه داشته باشید که گاهی نیاز داریم در مرحله ی دوبرگی رشد گیاه را تسریع ببخشیم تا بتوانیم از آن در برابر آفات محافظت کنیم.

مرحله سوم: در واقع اصلی ترین مرحله ی تغذیه است. پس از اینکه کل بذرها جوانه زدند این مرحله آغاز می شود.

به مدت ده تا پانزده روز باید روی ساقه و رشد رویشی تمرکز می کنیم، اما در عین حال روی ریشه و سبزینگی نشا هم کارهایی انجام می دهیم.مانند تمامی مراحل از تمامی عناصر استفاده می کنیم تا تعادل حفظ گردد، ولی بیشترین نسبت استفاده شده پتاسیم وفسفر است، زیرا این عنصر موجب افزایش ضخامت ساقه می گردد. سولفات منیزیم نیز در این مرحله فراموش نشود.
توجه:منیزیم در کل دوره باید استفاده گردد. به این صورت که منیزیم را در آب آبیاری ریخته و هر هفته استفاده می کنیم.

مرحله چهارم:این مرحله در واقع مرحله ی آخر و رفع اشکال نشا است.

در این مرحله روی جزییات نشا و رفع عیب های احتمالی آن تمرکز می کنیم. مثل سبزینگی برگ، ریشه با کیفیت و پر، ساقه ی ضخیم. تمام بخش های گیاهچه را بررسی می کنیم و در صورت مشاهده ی هرگونه ضعفی، با یک برنامه ی غذایی مناسب، در صدد اصلاح آن بر می آییم. این کار را در یک دوره ی ده روزه قبل از تحویل نشا به مشتری انجام می دهیم.

نکات مراقبتی نشا

توجه به نحوه ی کنترل رطوبت و آب آبیاری بسیار مهم است. رطوبت باید به نحوی تنظیم شود که سطح کوکوپیت خیس نباشد، در غیر اینصورت گیاه مستعد قارچی شدن می شود.
آبیاری حتما در ساعات اول صبح انجام باید انجام گیرد. ساعات پیشنهادی محلول پاشی نیز یک ساعت قبل از آبیاری ونیم ساعت قبل از غروب آفتاب است. در کل به نحوی باید ساعات آبیاری و محلول پاشی تنظیم گردد که سطح برگ در شب خیس نباشد تا ریسک بروز قارچ تا حد ممکن کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *