اخبار و اطلاعیه

بازدید مدیریت محترم اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه

بازدید مدیریت محترم اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی و دیگر همراهان از شرکت فن آوران کاشت زاگرس 1400/09/20

با وجود هشدارها نسبت به مصرف بالای آب در مصارف شهری، آمارها نشان می دهد كه بیش از 80 درصد از منابع آب در بخش كشاورزی مصرف می شود كه در صورت مدیریت بهینه در این حوزه می توان تا اندازه ی زیادی از ابعاد بحران كم آبی كاست.
ایران از جمله كشورهایی است كه در دهه های گذشته همواره با بحران كم آبی روبرو بوده است و بر اساس گزارش سازمان های مختلف بین المللی چون «بنیاد توسعه ی پایدار سازمان ملل متحد»، ممكن است در كمتر از 30 سال آینده بحران آبی شدیدی را تجربه كند.

كشت به روش های سنتی از مهمترین عواملی است كه میزان مصرف آب را در این بخش به صورت چشمگیری افزایش داده است. شیوه های سنتی آبیاری چون كانال كشی های سنتی و رها كردن آب در زمین های كشاورزی خود موجب بالا بودن میزان مصرف آب در این حوزه است.نبود مدیریت درست و تجهیز نكردن بخش كشاورزی به تجهیزات روز دنیا، سالیانه هزینه های زیادی را بر اقتصاد كشور تحمیل می كند؛ هزینه هایی كه تنها بخشی از آن در مصرف آب نمود می یابد.
مشكلات استفاده از روش های نوین آبیاری در كشور را باید در دو بخش سخت افزاری (به كارگیری تجهیزات تازه) و نرم افزاری(آموزش) جستجو كرد.

هدف از این بازدید ارائه راهکار برای کاهش موانع و مشکلات توسعه گلخانه های استان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *